×

Trekking w Beskidzie Śląskim. Jakie kijki trekkingowe wybrać?

Trekking w Beskidzie Śląskim. Jakie kije trekkingowe wybrać? Kije trekkingowe zyskują popularność. Ludzie z kijkami niemalże zawładnęli górskimi szlakami. Dobierz odpowiednie kije trekkingowe. Zastanawianie się jakie kije wybrać przyprawia cię o zawrót głowy? Wraz z naszymi doświadczonymi ekspertami przygotowaliśmy zestaw wskazówek, które pomogą w doborze odpowiednich kijów trekkingowych. Zapraszamy do lektury!

 

DLACZEGO KIJKI TREKKINGOWE?

Z kijów trekkingowych warto korzystać zarówno na podejściach jak i zejściach. Dają one lepszą stabilizację na śliskim podłożu dlatego świetnie sprawdzają się w ziemie, kiedy podłoże pokrywa śnieg.

Kije Trekkingowe:

  • odciążają nogi i kręgosłup,
  • aktywizują mięśnie rąk,
  • zwiększają stabilność podczas stromych zejść.

JAKA DŁUGOŚĆ KIJKÓW TREKKINGOWYCH?

Eksperci doradzają by kij trekkingowy tworzył kąt 90 stopni z przedramieniem, staw łokciowy także powinien tworzyć kąt prosty. Aby to uzyskać należy stanąć na płaskim podłoży z wyprostowaną sylwetką,  trzymając kij trekkingowy w dłoni i zginając odpowiednio łokieć oprzeć go na ziemi, a następnie odpowiednio go zablokować. Jeśli nadal masz problem z wybraniem odpowiedniej długości, możesz skorzystać z poniżej podanej wskazówki:

  •  do 154 cm – długość całkowita: 100 cm
  • 154-171 cm – długość całkowita: 110 cm
  • 172-182 cm – długość całkowita: 120 cm
  • od 183 cm – długość całkowita: 130 cm

Podane wskazówki pomogą ci dobrać odpowiednie kije trekkingowe. Podane zakresy są jednak wyłącznie wskazówką i jeśli nie uda ci się dobrać rozmiaru samemu to zapraszamy do naszej wypożyczalni , tutaj doświadczenie eksperci pomogą w dobraniu odpowiednich kijów trekkingowych. Z kim widzimy się na trasie?