×

ATRAKCJE

Poznaj nasze atrakcje

Szczyrk ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji – również latem. Miejscowość, która zimą przyciąga fanów białego szaleństwa, w sezonie wakacyjnym kusi aktywnym wypoczynkiem na szlaku i poza nim. Na goszczących w Beskidzie Śląskim czekają rozmaite atrakcje.

Wakacje w Szczyrku to wymarzone propozycja dla mniej i bardziej zaprawionych piechurów i rowerzystów. Malownicze okolice Beskidu Śląskiego to nie lada gratka dla amatorów turystyki pieszej, którzy na miejscu znajdą świetnie wytyczone i oznakowane szlaki, oferujące doskonałe widoki. Urlopowiczom polecamy przede wszystkim górujące nad miejscowością Skrzyczne – liczącą 1257 m n.p.m. górę i należącą do Korony Gór Polski, na którą prowadzi niebieski szlak. Oprócz niej w planie aktywnego pobytu w górach warto uwzględnić też wejście na Klimczok oraz wycieczki na Przełęcz Salmopolską, Malinowską Skałę oraz Przełęcz Karkoszczonka.

Szczyrk to również idealne miejsce dla miłośników kolarstwa górskiego, którzy mogą skorzystać tu z ponad 400 różnych tras rowerowych. Każda z nich dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń i pozwala zachwycać się malowniczymi widokami na okolicę. Ze względu na fakt, że Szczyrk otoczony jest górami o stosunkowo stromych zboczach, należy pamiętać, by odpowiednio przygotować się do wyprawy – zarówno pod względem sprzętu, jak i kondycji.

Szlaki rowerowe w Szczyrku, podobnie jak szlaki piesze, są oznaczone kolorami.

Znajdziemy tu:

szlaki rowerowe czerwone – trasa Skrzyczne przez Halę Skrzyczeńską oraz trasa Magura – schronisko PTTK „Klimczok”;

szlaki rowerowe żółte – trasa Beskid przez Migdały, prowadząca przez Szczyt Beskidek oraz Przełęcz Karkoszczonkę;

szlaki rowerowe niebieskie – trasa Bieniatka przez Górkę oraz trasa wokół Skalitego przez Siodło pod Skalitem.

 

Trasa rowerowa Bielsko-Szczyrk

Trasa rowerowa prowadząca z Bielska-Białej do Szczyrku to nie tylko doskonała okazja do tego, by podziwiać piękno okolicznych terenów, ale także możliwość sprawdzenia swojej kondycji. Cała trasa określana jest jako średnio trudna, a jej dystans wynosi około 35 km. By ją pokonać, najlepiej zarezerwować sobie cały dzień, ponieważ sam przejazd może zająć nam około 4-5 godzin. Wycieczkę warto rozpocząć z centrum Szczyrku i dalej kierować się w stronę Sanktuarium Na Górce i osiedla Podmagurskiego. Następnie droga prowadzi w stronę schroniska górskiego PTTK Klimczok oraz szlakiem czerwonym do Szyndzielni. Stamtąd jedziemy w kierunku Dębowca, a następnie do centrum Bielska-Białej.

 

Ścieżka rowerowa Rybarzowice-Szczyrk

Jedną z najchętniej wybieranych tras rowerowych w okolicach Szczyrku jest ścieżka rowerowa Rybarzowice-Szczyrk, której dystans wynosi około 16 km. Jest to niezwykle przyjemna, rekreacyjna trasa prowadząca zielonym szlakiem rowerowym wzdłuż rzeki Żylica. Ta piękna trasa o małym stopniu trudności polecana jest na pierwszą wycieczkę rowerową z dziećmi, które dopiero rozpoczynają przygodę z kolarstwem. Po drodze mijamy kilka placów zabaw, natomiast w Szczyrku dzieci mogą skorzystać z parku linowego oraz mini golfa w Szyszka Parku.

 

Szczyrk – ścieżki rowerowe dla rodzin z dziećmi

Z myślą o rodzinach z dziećmi i początkujących cyklistach w Szczyrku powstała trasa pieszo-rowerowa, która obfituje w łagodne i umiarkowane wzniesienia. Cała trasa ma zaledwie 4 km i prowadzi od Urzędu Miasta, wzdłuż rzeki Żylicy aż do Skalitego. Druga ciekawa ścieżka rowerowa w Szczyrku biegnie wokół Skalitego przez Siodło, jednak jest nieco dłuższa – ma 8,1 km długości, a jej przejazd zajmuje rodzinom około 50 minut. Jest to szlak niebieski, dlatego też nie musimy martwić się tu o zbyt duże wzniesienia – największa różnica w wysokości terenu wynosi 232 metry.

 

Szczyrk – trasy rowerowe MTB

Szczyrk to wymarzone miejsce dla pasjonatów wyczynowego kolarstwa górskiego. W 2019 roku otwarty został tu kompleks tras rowerowych typu single track Enduro Trails by TREK, które umieszczone zostały z dala od pieszych szlaków górskich. Wśród nich znajdziemy trasy dla rowerzystów o zróżnicowanym stopniu zaawansowania w kolarstwie, w tym m.in. trasę niebieską Hip HopA Flow (o długości 5600 m), która dostosowana jest do potrzeb początkujących zawodników. Dla nieco bardziej zaawansowanych kolarzy polecana jest trasa czerwona OTIK (długość: 2850 m), w której znajdziemy przeszkody w postaci kamieni oraz wyeksponowanych korzeni drzew.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą Naszego Hotelu Meta****, który czeka na wszystkich miłośników kolarstwa i wypoczynku w górach! Posiadamy specjalne monitorowane pomieszczenie, w którym można przechować własne rowery, dodatkowo przygotowaliśmy wyjątkowy pakiet wakacyjny z rowerem elektrycznym,  a sam pobyt w Hotelu jest idealnym pomysłem na komfortowy odpoczynek po wycieczce.

 

Meta Rental & Centrum Testowe Head to działająca od wielu lat świetnie wyposażona wypożyczalnia sprzętu sportowego. Doświadczenie i wiedza pracowników wypożyczalni przekładają się na odpowiednie dopasowanie sprzętu dla Klienta oraz niezawodność wypożyczanego sprzętu, dając większą gwarancję bezpieczeństwa. To zdecydowanie doceniają zarówno stali Klienci, jak i ci, którzy po raz pierwszy skorzystali z naszych usług.

W ofercie naszej wypożyczalni znajdą Państwo rowery dziecięce, górskie oraz rowery elektryczne zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jazdą rowerową, jak również dla profesjonalnych miłośników jazdy MTB.

 

Masz pytania dotyczące sprzętu sportowego?

Skontaktuj się z nami:

tel. 795 531 655

e-mail: wypozyczalnia@meta-hotel.pl