×

ATRAKCJE

Poznaj nasze atrakcje
Wynajem sprzętu narciarskiego

Szczyrk to jeden z najbardziej znanych w Polsce ośrodków sportów górskich. W chłodniejszej porze roku zamienia się w miejscowość, gdzie królują sporty zimowe. Jednakże Szczyrk to nie tylko narty, ale także zabytki, ciekawostki i inne atrakcje. Oto kilka naszych propozycji co robić w Szczyrku zimą.

Szczyrk w okresie zimowym kojarzy się większości osób z narciarstwem. A to za sprawią wielości atrakcji sportowych, wyciągów narciarskich oraz doskonale przygotowanych tras zjazdowych i biegowych. Dzięki liczbie wyciągów miejscowość plasuje się w czołówce ośrodków narciarskich w Polsce.

Narciarstwo w Szczyrku rozwija się doskonale także dzięki bardzo zróżnicowanym pod względem trudności trasom zjazdowym. Co więcej, z większości wyciągów można korzystać bez odpinania nart, co również bardzo poprawia komfort uprawiania narciarstwa zjazdowego. Największe ośrodku narciarskie zlokalizowane są na stokach Skrzycznego – są to Szczyrk Mountain ResortCzyrna – Solisko oraz Centralny Ośrodek Sportu. Uzupełnia je kilka prywatnych wyciągów narciarskich.

Szczyrk jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym także przez dzieci i młodzież podczas ferii zimowych. Wielość szkółek narciarskich gwarantuje szybkie zdobycie potrzebnych umiejętności narciarskich, które następnie z powodzeniem można trenować na położonych wokół miejscowości stokach.

Poza narciarstwem alpejskim w Szczyrku można uprawiać także narciarstwo klasyczne. Ponadto, zimą podczas urlopu czy ferii oglądać można jeden z turniejów skoków narciarskich odbywających się na jednej z czterech skoczni funkcjonujących w tym mieście.

 

Masz pytania dotyczące sprzętu sportowego?

Skontaktuj się z nami:

tel. 795 531 655

e-mail: wypozyczalnia@meta-hotel.pl