×

Wypożyczalnia rowerów elektrycznych i górskich oraz segwayów

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej wypożyczalni rowerów w Szczyrku. U nas wypożyczysz zarówno rowery elektryczne oraz  segwaye. Nasi wykwalifikowani pracownicy z pewnością doradzą Ci w doborze odpowiedniego sprzętu.

Możesz być pewien, że sprzęt, który od nas otrzymasz, będzie bardzo dobrej jakości. Nie musisz martwić się o swoje bezpieczeństwo – wszystkie nasze rowery i segwaye przechodzą regularne przeglądy techniczne.

Wycieczki rowerowe

Rowerowe

Jeżeli Twoją pasją jest jazda na rowerze, zapewne przypadną Ci do gustu organizowane przez naszą wypożyczalnię wycieczki rowerowe z przewodnikiem. Proponujemy kilka tras rowerowych o różnym poziomie trudności.

  1. Hotel Meta – Szczyrk Czyrna – Jaworzyna – Szczyrk – Hotel Meta

Łatwa i przyjemna trasa z widokiem na Dolinę Szczyrku, zajmująca około 2 godziny. W planie przewidziana jest wizyta w schronisku na Jaworzynie. Po poczęstunku zawsze odbywa się krótkie szkolenie przygotowujące do jazdy po trudniejszych odcinkach górskich. Jest to idealny wybór dla każdego, kto dopiero rozpoczyna przygodę z jazdą po górach.

  1. Hotel Meta – Szczyrk Czyrna – Jaworzyna – Skrzyczne – Hotel Meta

Trasa dla rowerzystów mających już podstawowe doświadczenie w jeździe po górach – nie jest trudna, ale pojawia się kilka bardziej stromych podjazdów i zjazdów. Przejazd zajmuje średnio około 2 godziny.
Postój w schronisku na Skrzycznem (1257 m.n.p.m.) – najwyższym szczycie w grupie górskiej Beskidu Śląskiego. Uczestnicy wycieczki mają możliwość podziwiania pięknej panoramy.
Dobra opcja dla każdego, kto chce zdobyć szczyt i przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda górska jazda rowerowa.

  1. Hotel Meta – Lipowa – Radziechowy-Wieprz – Wzgórze Matyska – Muzeum w Browarze „Żywiec” – Leśna – Hotel Meta

Łatwa trasa, wiodąca wzdłuż Kotliny Żywieckiej, zajmująca zwykle około 5 godzin. W planie przewidziany jest wjazd na Wzgórze Matyska i zwiedzanie słynnej Drogi Krzyżowej („Golgoty Beskidów”). Na szczycie wzgórza znajduje się Krzyż Milenijny. Stamtąd też roztacza się przepiękny widok na góry otaczające Kotlinę Żywiecką i Jezioro Żywieckie.
Następnie jedziemy do Żywca i zwiedzamy multimedialne Muzeum Browaru w „Żywcu”, by na koniec wrócić do Szczyrku przez Leśną.

  1. Hotel Meta – Szczyrk Czyrna – Jaworzyna – Szczyrk – Hotel Meta

Łatwa trasa z widokiem na Dolinę Szczyrku, zajmująca przeważnie około 2,5 godziny.

  1. Hotel Meta – Jaworzyna – Skrzyczne – Dolina Zimnika – Lipowa – Buczkowice – Szczyrk – Hotel Meta

Przejazd tą trasą zajmuje zwykle około 4,5 godziny. Jest łatwy, jednak – z uwagi na znajdujące się po drodze trudniejsze odcinki – wymaga dobrej kondycji. W planie przewidziane jest odwiedzenie schroniska na Skrzycznem.

  1. Hotel Meta – Przełęcz Salmopol – Kotarz – Beskid Sport Arena – Szczyrk Biła – Hotel Meta

Jest to kultowa trasa rowerowa, bogata w piękne widoki i ceniona przez pasjonatów jazdy na rowerze górskim. Przejazd nią zajmuje zwykle około 4 godziny. Po drodze zdarzają się trudniejsze zjazdy, wymagające od rowerzysty umiejętności i doświadczenia. Można ją pokonać również w przeciwnym kierunku.

  1. Hotel Meta – Szczyrk Biła – Klimczok – Szyndzielnia – RockNRoll – Kozia Góra – Twister – Bielsko-Biała – Bystra – Meszna – Buczkowice – Szczyrk – Hotel Meta

Ta trasa to kwintesencja jazdy na rowerze górskim, zajmująca około 6 godzin (wraz z postojami). Ciekawe podjazdy i zjazdy z pewnością zaspokoją oczekiwania bardziej doświadczonych pasjonatów rowerowych wycieczek.
Z Szyndzielni  zjeżdżamy po kultowej trasie RockNRoll, zaś z Koziej Góry prowadzi nas w dół legendarny Twister. Zjazdy te to singletracki – przygotowane, jednokierunkowe trasy zjazdowe z wieloma zakrętami, masowo uczęszczane przez turystów.