×

Jak przygotować się do wyprawy rowerowej?

Jak przygotować się do wyprawy rowerowej?

Jak przygotować się do wyprawy rowerowej? Wyprawa rowerowa może być nie lada wyzwaniem nawet dla doświadczonego rowerzysty, ponieważ jazda po parkach i trasach rowerowych stanowi wyzwanie, do którego trzeba się przygotować pod względem technicznych i logistycznym. Przygotowanie do wyprawy rowerowej można podzielić na kilka etapów z których, każdy jest bardzo ważny i żadnego nie powinno się pomijać.

Ostrzegamy – to nie jest sport dla leniwych i zanim zaczniesz wyprawy rowerowe, będziesz potrzebował solidnego przygotowania. Porzuć marzenie o tym, że wstaniesz z kanapy, wypożyczysz rower i ruszysz przed siebie. Poniżej znajdziesz kilka porad dla tych, którzy w tym sezonie planują ruszyć na swoją pierwszą wyprawę rowerową!

• Przygotuj siebie. Przed wyjazdem należy bezwzględnie zadbać o odpowiednie przygotowanie fizyczne i kondycyjne, ponieważ wyprawa rowerowa to często jazda od rana do późnego wieczoru. Regularna aktywność fizyczna jak bieganie, pływanie, siłownia czy treningi cardio na pewno pomogą w wypracowaniu odpowiedniej formy.

• Przygotuj rower. Wybierz odpowiedni strój i sprzęt . Przed wyjazdem rower powinien przejść przegląd i serwis,gdyż podczas wyprawy nie ma miejsca na zdarte opony. Wadliwe oświetlenie czy uszkodzone siodełko mogą stanowić olbrzymią przeszkodę w czerpaniu przyjemności z jazdy.

• Przygotuj plan. Zaplanuj trasę i wygospodaruj czas na przerwę i regenerację, przygotuj wysokokaloryczne pożywienie oraz spakuj niezbędne rzeczy, w tym apteczkę pierwszej pomocy. Przygotuj się na zmienne warunki pogodowe, spakuj do plecaka okulary przeciwsłoneczne, a także kurtkę przeciwdeszczową. Brzmi banalnie? Zapamiętaj, że dobrze zaplanowana trasa to klucz do sukcesu!

• Będąc w trasie…pamiętaj żeby mierzyć siły na zamiary i czerpać przyjemność z każdej wyprawy. Wyprawa rowerowa to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, a także rozładowanie stresu.

W kolejnym wpisie podpowiemy jaki rower wybrać i gdzie najlepiej zacząć swoją przygodę z wyprawami rowerowymi! Nasi doświadczeni pracownicy podzielą się swoimi radami, dzięki którym pierwsza wyprawa rowerowa przestanie być wyzwaniem.